O nás
| autor: Martin Boška

Ženské derby na Letné stanovilo návštěvností nový ligový rekord

DSC_1764.jpg foto: Pavel Jiřík

Česká nejvyšší ženská soutěž má nový divácký rekord! Postaralo se o něj dlouho očekávané ženské derby mezi Spartou a Slavií, které se uskutečnilo na pražské Letné a dorazilo na něj 5734 diváků. Po jediné brance, o níž se postarala Lauren Chang, v něm nakonec zvítězila domácí Sparta.

Opatrný úvodní poločas vyvrcholil aktivnější druhou půlí, kterou nakonec rozhodla jediná potrestaná chyba. Sparťanka Martínková předběhla dvě bránící slávistky, doběhla si pro odklizený balon a následně přesně odcentrovala do vápna, kde si míč našla Lauren Chang, napodruhé překonala brankářku – a bylo rozhodnuto! 

Více jak pět tisíc domácích diváků v ochozech doslova šílelo a oslavovalo vítěznou branku svého týmu. Sparta se důležitou výhrou posunula na první místo, kde drží dvoubodový náskok. O konečném pořadí však není zdaleko rozhodnuto, protože v nadstavbě se spolu oba týmy utkají ještě dvakrát. Potenciální třetí souboj je poté možný ve finále Poháru žen.

Návštěvnost překonala hned tři rekordy – nejvyšší divácká kulisa na Spartě, na derby i v lize. Další dva stále zůstávají nedotčeny, na utkání Ligy mistryň mezi Slavií a Bayernem Mnichov dorazilo do pražského Edenu přes 6800 diváků a na zahajovací zápas ME žen do 17 let v roce 2017 si do Plzně našlo cestu na stadion přes 10 200 fanoušků.

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/ondra_o-nas.png
Mgr. Ondřej Zlámal

Vystudoval obor angličtina-čeština na FFUK. Po studiu pracoval jako učitel angličtiny, překladatel a sportovní reportér. V období 2003-2011 působil ve Slavii, v posledních čtyřech letech jako její mluvčí. V současnosti je fotbalovým reportérem a korespondentem pro zahraniční agenturu. Fotbal sleduje odmalička, jeho nejstarší vzpomínkou je zápas Slavia –LIAZ Jablonec, který skončil vítězstvím domácích 7:1.

zlamal@czech4sport.cz

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/rosta_o-nas.png
Rostislav Bakula

Studoval pedagogickou fakultu na JU ČB, obor čeština-výtvarná výchova. V roce 2006 se začal věnovat grafickému designu, který ho vždy zajímal. Začínal v grafickém studiu tiskárny Protisk, od roku 2008 pak působí jako grafik na volné noze – především v Praze. Podílel se na zakázkách pro firmy jako Telefónica O2, Česká pojišťovna, Adidas, Greenpeace, Oriflame, automobilky Audi a Volkswagen atd. Později se začal věnovat také webové grafice.

bakula@czech4sport.cz