Služby
| autor: Martin Boška

Viktoria Plzeň poděkovala záchranářům darováním dresů

FCVP - ZZS - Martin Skála.jpg foto: Martin Skála

V těchto těžkých časech se můžeme s vlnou solidarity, úcty a respektu setkat i ve fotbalovém prostředí. Příkladem snahy poděkovat a vyjádřit podporu lidem v první linii, kteří den co den nasazují vlastní zdraví pro dobro nás všech, je gesto plzeňské Viktorie. 

Generální manažer klubu Adolf Šádek navštívíl společně s hlavním trenérem Adriánem Guľou a jeho asistentem Markem Bakošem záchranáře Plzeňského kraje a poděkoval jim za jejich obětavou práci. Záchranáři obdrželi odměnu v podobě stovky originálních dresů pro pohárovou sezonu 2019/2020. Každý dres byl podepsaný konkrétním hráčem, který k němu přiložil poděkování za veškerou odvedenou práci. 

„Fotbal není v tuto chvíli nejpodstatnější věcí. Bohužel nyní nemůžeme dělat našim fanouškům radost výkony na hřišti, rozhodli jsme se tedy alespoň trochu potěšit ty, kteří stojí v první linii a dennodenně pečují o naše zdraví,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek. 

„Rovněž já bych chtěl všem záchranářům poděkovat, jejich práce si nesmírně vážíme. A samozřejmě bych je chtěl všechny pozvat na fotbal, jakmile to bude možné. U nás na stadionu budou vždy vítanými hosty a budeme se snažit vyhrávat i pro ně,“ řekl hlavní kouč Viktorie Adrian Guľa.  

Milé gesto ocenil také ředitel Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Pavel Hrdlička. „Fotbal a sport vůbec je s životem Plzeňanů spojený v posledních letech právě díky famózním výkonům plzeňské Viktorky. Jsme rádi, že v časech, které jsou náročné nejen pro nás, profesionální zdravotnické záchranáře stojící takzvaně v první linii, ale pro všechny naše občany, dochází k sounáležitosti mezi sportovci a zdravotníky. Pro nás všechny je důležité vést dál normální život i se svými koníčky, ať už jde o fotbal, hokej nebo divadlo. Proto jsme viktoriánům za jejich gesto vděční a věříme, že vše překonáme a brzy bude líp,“ sdělil.