Aktuality
| autor: Ondřej Zlámal

Aktéři přestřelky v Edenu: rozhodlo sedm minut po druhé brance Slavie

P1150482.JPG foto: CZECH 4 SPORT

V Edenu se odehrál další strhující a atraktivní zápas. Po remíze 2:2 s Teplicemi Slavia prohrála s Boleslaví 3:4. Jedenáct branek ve dvou zápasech, červenobílí z nich mají ale jediný bod. Tentokrát po osmi zápasech prohráli.

“Rozhodujícím momentem bylo to, že jsme dokázali snížit na jedna dva a pak ještě do poločasu srovnat,” říkal po zápase šťastný střelec rozhodující branky Tomáš Wágner.

Měl pravdu. Slávisté ve 37. minutě nedokázali změnit tempo hry a dohrát poločas bez problémů, místo toho nechali svěřence trenéra Jarolíma vyrovnat. „O přestávce jsme si řekli, že půjdeme za vítězstvím,“ dodal Wágner.

S hodnocením zápasu se boleslavský útočník shodl s trenérem Beránkem. „Rozhodlo sedm minut, které následovaly po našem vedení 2:0.“

V útočném zápase zaujala ještě jedna věc. Chvílemi totiž připomínalo házenou, co střela na branku, to gól. Ani jeden z brankářů svůj tým výjimečným zákrokem ala Petr Čech nepodržel.

„Nebudu otevřeně kritizovat své hráče, na tuto otázku je brzy,“ řekl trenér Beránek na dotaz, zda tento zápas nezměnil jeho názor na post brankářské jedničky.

To trenér Karel Jarolím zářil štěstím. „Hráči věděli, jak moc mi na zápase záleží. Vzpomínky na Slavii mívám často. Přeju ji všechno dobré, v tomto zápase jsem byl na druhé straně. Věřím tomu, že je na vzestupné cestě,“ řekl na tiskové konferenci.

Vyjádřil se i k incidentu s Baézem. „Stál jsem mu v cestě. Šel do mě, nepochodil. Nic jsme si neřekli.“

V Edenu se na jaře znovu hrál výjimečně atraktivní fotbal. Přesto si asi někteří slávističtí fanoušci řeknou, že by příště možná brali nějakou bramboračku a jedna nula. Boleslav napravila úvodní zaváhání s Hradcem a je zase horkým kandidátem na pohárové příčky.

Blogy

Blog Ondřeje Zlámala

Rozhovory s Janem Homolou? Radost!

S kapitánem futsalové Slavie Janem Homolou je radost pohovořit. O svém vztahu k futsalu a důvodům, kterého u tohoto sportu udržely mi vyprávěl v době přerušení soutěže kvůli pandemické krizi.... >>
Blog Rostislava Bakuly

Museum Slavia stále aktuální!

Chtěl bych pochválit Slavia Museum za to, jak rychle rozšiřuje své sbírky a jak je až neuvěřitelně aktuální. Když si už teď můžete prohlédnout artefakty ze zápasu Kluž vs Slavia jako takzvané... >>
Blog Martina Bošky

Ondrovi Čelůstkovi gól proti Trabzonu radost neudělal

Reprezentační stoper Ondřej Čelůstka se na hřišti znovu setkal se svým bývalým klubem. Proti Trabzonsporu, ve kterém odehrál dvě sezony a zahrál si v jeho dresu dokonce Ligu mistrů, vstřelil v... >>