O nás
| autor: Ondřej Zlámal

Ondra Čelůstka se vrací do Turecka

celustka.jpg foto: Bodrumspor

Ondřej Čelůstka se po působení ve Spartě a zisku mistrovského titulu vrací do Turecka. Bude nastupovat za druholigový Bodrumspor AS, se kterým uzavřel smlouvu na jeden rok. 34letý obránce v této zemi již několikrát působil - v letech 2011-2014 nastupoval za Trabzonspor, za který si zahrál také v Lize mistrů. Od roku 2015 do roku 2020 pak pět sezon odehrál v dresu prvoligového Antalyasporu.

Ondra Čelůstka má na svém kontě 33 zápasů za českou reprezentaci, ve kterých vstřelil tři branky. Stálé místo ve výběru trenéra Jaroslava Šilhavého si vybojoval také na UEFA EURO 2020, které se hrálo o rok později. V něm si zahrál ve všech zápasech včetně čtvrtfinále. Právě v závěrečném duelu s Dánskem ale utrpěl zranění, které ho na dlouhou dobu vyřadilo ze hry. Po uzdravení se stihl zapojit jen do závěrečných zápasů Sparty, kde neprodloužil smlouvu.

Nyní jej čeká další angažmá v oblíbené fotbalové zemi. Přejeme mu ať se mu vydaří alespoň tak dobře jako tomu bylo v Antalyasporu.

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/ondra_o-nas.png
Mgr. Ondřej Zlámal

Vystudoval obor angličtina-čeština na FFUK. Po studiu pracoval jako učitel angličtiny, překladatel a sportovní reportér. V období 2003-2011 působil ve Slavii, v posledních čtyřech letech jako její mluvčí. V současnosti je fotbalovým reportérem a korespondentem pro zahraniční agenturu. Fotbal sleduje odmalička, jeho nejstarší vzpomínkou je zápas Slavia –LIAZ Jablonec, který skončil vítězstvím domácích 7:1.

zlamal@czech4sport.cz

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/rosta_o-nas.png
Rostislav Bakula

Studoval pedagogickou fakultu na JU ČB, obor čeština-výtvarná výchova. V roce 2006 se začal věnovat grafickému designu, který ho vždy zajímal. Začínal v grafickém studiu tiskárny Protisk, od roku 2008 pak působí jako grafik na volné noze – především v Praze. Podílel se na zakázkách pro firmy jako Telefónica O2, Česká pojišťovna, Adidas, Greenpeace, Oriflame, automobilky Audi a Volkswagen atd. Později se začal věnovat také webové grafice.

bakula@czech4sport.cz