Reference
| autor: Ondřej Zlámal

Milan Škoda: Škoda, že děkovačka nebyla vítězná

P1130513.JPG foto: CZECH 4 SPORT

Po zápase vyslyšel přání slávistických fanoušků a předkřičel děkovačku. „Slova umím, jen zezačátku mi museli trochu napovědět,“  odpověděl na otázku, jak si tradiční rituál užil. „Je škoda, že nebyla vítězná, to bych si to vychutnal ještě víc, chtěli jsme dneska vyhrát,“ dodal. Slavia dvakrát s Teplicemi prohrávala, nakonec se rozešla se svým soupeřem smírně 2:2.

Škody bylo v zápase proti Teplicím plné hřiště, nabíhal si na centry, zpracovával dlouhé nákopy, vstřelil dvě branky. Devětadvacetiletý útočník táhne červenobílý tým. A propracoval se do čela ligových střelců.

„V přípravě pracoval fantasticky, teď to zúročuje. Fotbalový pánbůh ho odměňuje. odměňuje i sám sebe. Nejenom, že dává góly, ale vyhrává velké procento osobních soubojů. Co se týká pozvánky do reprezentačního týmu, to se musíte zeptat Pavla Vrby,“ pochválil svého svěřence trenér Miroslav Beránek.

Slova uznání k výkonu lídra tabulky našel i hostující trenér Petr Rada. „Mrzí mne, že v takovém laufu nebyl před dvěma lety, možná, že bych tady v Edenu ještě byl,“ zažertoval kouč Teplic na úvod.  „Je to pracovitý hráč, tento styl nakopávaných balonů mu vyhovuje, umí hrát tělem. Vyzrál a pro Slavii je to v současnosti klíčový hráč. Přeju mu, aby se mu dařilo, když jsem si ním pracoval, tak po lidské i tréninkové stránce to bylo na smeknutí klobouku.“

Škodovy výkony ocenili i fanoušci v kotli Slavie, který mu připravil obrovské choreo. „Chtěl bych za to poděkovat, i když si jako pirát stadionů nepřipadám,“ vzkázal z mixzony.

Poslední ocenění jeho snahy na hřišti přišlo až po zápase. Rozhodčí  Zelinka slávistovi přiznal obě branky, i když se o druhé spekulovalo, že by mohla být vlastní.

Předvede se škodovka i  v příštím kole v Plzni?