Aktuality
| autor: Ondřej Zlámal

Marek Karpiak: Dát gól mi nebylo souzeno

PJml_20210420_31490.jpg foto: Pavel Jiřík

Hlavním hrdinou prvního čtvrtfinálového futsalového derby se stal slovenský reprezentační brankář Marek Karpiak. Na své výkony v národním týmu, kde inkasoval jeden gól ve čtyřech zápasech, navázal také v prvním duelu v play-off, když za svá záda nepustil ani jeden míč. Slavia vede po prvním dějství série 1:0.

Jak se po takovém zápase cítíte? Jak se vám chytalo?

Byl to těžký zápas nejenom pro mě, ale i pro ostatní, ale my jsme věděli, co nás čeká. Jen nebylo jasné, jak budou hrát noví hráči, co přišli do Sparty. Připravili jsme se dobře a podařilo se nám to. Cítil jsem se super, to, že na mě šlo hodně střel mě drželo ve střehu a hrálo se mi fajn.

Které zákroky byly nejdůležitější?

Myslím si, že ty v samotném závěru, ale kluci dobře bránili, pomáhali mi a myslím, že jsme si nakonec vyhrát zasloužili.

Co vaše střely přes celé hřiště? To je docela umění trefit jednu tyčku a pak i tu druhou…

Asi mi to není souzené dát gól (úsměv). Nevím, jedna tyčka, druhá tyčka…doufám, že mi to aspoň v jednom zápase vyjde, že jsem si to už vybral.

Vy jste ještě žádný gól ve Slavii nedal…Už během prvního poločasu jste ale vyjel na soupeřovu polovinu…

To jsem to sebral a vyjel jsem s tím, zkusil jsem to. Naštěstí to dopadlo tak, jak to dopadlo. Ta střela se mi vůbec nepovedla, jsem rád, že se kluci stačili vrátit a že to nakonec soupeř netrefil.

Bude druhý zápas těžší než ten první?

Každý zápas v takové sérii bude těžký, ale my jsme udělali první krok a čekají nás ještě další dva. Máme dobrou výchozí pozici.

Blogy

Blog Ondřeje Zlámala

Slavia si neumí poradit se zataženou obranou

Fanoušci Slavie jakoby sledovali loňskou sezonu ze záznamu. Slavia prohospodařila náskok na čele tabulky a zatímco vloni nepohrdla titulem Plzeň, tentokrát má k němu našlápnuto Sparta. Červenobílí... >>
Blog Martina Michalce

Na své fotbalové škole mluvil Petr Čech o posunu mladé generace i o své budoucnosti

Po dlouhých třech letech se Petr Čech dostal osobně na svoji fotbalovou školu. A dokonce poprvé v pozici někoho, kdo nemusí řešit neodkladné pracovní záležitosti spojené s novou sezonou. Na konci... >>
Blog Martina Bošky

Vzestup českého ženského fotbalu? Diametrální. Není se vůbec za co stydět, ba naopak

V souvislosti s ženským fotbalem si v posledních dnech vybavíme především obrovské zklamání, které přineslo penaltové vyřazení v baráži o postup na evropský šampionát. Fotbalistky měly postup... >>