O nás
| autor: Ondřej Zlámal

Lyon porazil Barcelonu a vrátil se na evropský trůn

vyhra.jpg foto: UEFA.com

Kapitánka Wendie Renardová si chvíle před zvednutím poháru pro vítězky UEFA Ligy mistryň náležitě vychutnala. Sama vyhrála prestižní soutěž společně s Le Sommerovou po osmé. Nutno říct, že zaslouženě, o svém triumfu rozhodly hráčky francouzského klubu už v prvním poločase.

Jako první otevřela skóre nádhernou ránou z dálky Amandine Henryová. Po tvrdém souboji vstala, navedla si míč na pravačku a poslala ho po stoupavé trajektorii přímo do pravého horního rohu branky. Jeden z nejkrásnějších gólů soutěže padl už v šesté minutě. Ve 23. minutě přidala druhou branku Ada Hegerbergová po krásné akci na levém křídle a přesném centru. O deset minut později Catarina Macariová potrestala chybu v barcelonské obraně a zvýšila na 3:0, stala se tak první Američankou, která ve finále UWCL vstřelila branku. Barcelona byla v tu chvíli na ručník, ale její kapitánka Alexia Puttelasová svým typickým pohotovým zakončením do přestávky vykřesala naději.

Po přestávce už další branka nepadla, Patri Guijarrová  trefila z poloviny hřiště střelou ala Patrick Schick břevno, v nastavení ještě Hegerbergová napálila tyč. Lyon kromě dobré obrany také k nelibosti fanoušků Barcelony dost času v druhé půli prozdržoval.

Trenérka Sonia Bompastorová se stala první ženou, kterou vyhrála UWCL jako hráčka (2011 a 2012) a také jako trenérka. Hráčkou zápasu byla vyhlášena Amandine Henryová.

Barcelona – Lyon 1:3 (1:3)

Branky: 6. Henry, 23. Hegerberg, 33: Macario – 41. Putellas

Barcelona: Paños; Torrejón (Crnogorčević 59), Irene Paredes, Mapi León, Rolfö (Pina 75); Aitana, Patri Guijarro, Alexia; Graham Hansen, Jenni Hermoso (Oshoala 46), Mariona (Martens 59)

Lyon: Endler; Carpenter (Buchanan 14), Renard, Mbock Bathy (Cayman 81), Bacha; Horan, Henry, Macario; D Cascarino (Morroni 81), Hegerberg, Malard (Le Sommer 72)

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/ondra_o-nas.png
Mgr. Ondřej Zlámal

Vystudoval obor angličtina-čeština na FFUK. Po studiu pracoval jako učitel angličtiny, překladatel a sportovní reportér. V období 2003-2011 působil ve Slavii, v posledních čtyřech letech jako její mluvčí. V současnosti je fotbalovým reportérem a korespondentem pro zahraniční agenturu. Fotbal sleduje odmalička, jeho nejstarší vzpomínkou je zápas Slavia –LIAZ Jablonec, který skončil vítězstvím domácích 7:1.

zlamal@czech4sport.cz

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/rosta_o-nas.png
Rostislav Bakula

Studoval pedagogickou fakultu na JU ČB, obor čeština-výtvarná výchova. V roce 2006 se začal věnovat grafickému designu, který ho vždy zajímal. Začínal v grafickém studiu tiskárny Protisk, od roku 2008 pak působí jako grafik na volné noze – především v Praze. Podílel se na zakázkách pro firmy jako Telefónica O2, Česká pojišťovna, Adidas, Greenpeace, Oriflame, automobilky Audi a Volkswagen atd. Později se začal věnovat také webové grafice.

bakula@czech4sport.cz