Aktuality
| autor: Ondřej Zlámal

Lyon porazil Barcelonu a vrátil se na evropský trůn

vyhra.jpg foto: UEFA.com

Kapitánka Wendie Renardová si chvíle před zvednutím poháru pro vítězky UEFA Ligy mistryň náležitě vychutnala. Sama vyhrála prestižní soutěž společně s Le Sommerovou po osmé. Nutno říct, že zaslouženě, o svém triumfu rozhodly hráčky francouzského klubu už v prvním poločase.

Jako první otevřela skóre nádhernou ránou z dálky Amandine Henryová. Po tvrdém souboji vstala, navedla si míč na pravačku a poslala ho po stoupavé trajektorii přímo do pravého horního rohu branky. Jeden z nejkrásnějších gólů soutěže padl už v šesté minutě. Ve 23. minutě přidala druhou branku Ada Hegerbergová po krásné akci na levém křídle a přesném centru. O deset minut později Catarina Macariová potrestala chybu v barcelonské obraně a zvýšila na 3:0, stala se tak první Američankou, která ve finále UWCL vstřelila branku. Barcelona byla v tu chvíli na ručník, ale její kapitánka Alexia Puttelasová svým typickým pohotovým zakončením do přestávky vykřesala naději.

Po přestávce už další branka nepadla, Patri Guijarrová  trefila z poloviny hřiště střelou ala Patrick Schick břevno, v nastavení ještě Hegerbergová napálila tyč. Lyon kromě dobré obrany také k nelibosti fanoušků Barcelony dost času v druhé půli prozdržoval.

Trenérka Sonia Bompastorová se stala první ženou, kterou vyhrála UWCL jako hráčka (2011 a 2012) a také jako trenérka. Hráčkou zápasu byla vyhlášena Amandine Henryová.

Barcelona – Lyon 1:3 (1:3)

Branky: 6. Henry, 23. Hegerberg, 33: Macario – 41. Putellas

Barcelona: Paños; Torrejón (Crnogorčević 59), Irene Paredes, Mapi León, Rolfö (Pina 75); Aitana, Patri Guijarro, Alexia; Graham Hansen, Jenni Hermoso (Oshoala 46), Mariona (Martens 59)

Lyon: Endler; Carpenter (Buchanan 14), Renard, Mbock Bathy (Cayman 81), Bacha; Horan, Henry, Macario; D Cascarino (Morroni 81), Hegerberg, Malard (Le Sommer 72)

Blogy

Blog Ondřeje Zlámala

Hrdí lvi! Česká fotbalová reprezentace představila novou vizuální identitu

Hrdí lvi! Česká fotbalová reprezentace představila novou vizuální identitu Praha, 26. dubna 2022 – Česká fotbalová reprezentace představila kompletní novou vizuální identitu. Prezentovala... >>
Blog Martina Michalce

Na své fotbalové škole mluvil Petr Čech o posunu mladé generace i o své budoucnosti

Po dlouhých třech letech se Petr Čech dostal osobně na svoji fotbalovou školu. A dokonce poprvé v pozici někoho, kdo nemusí řešit neodkladné pracovní záležitosti spojené s novou sezonou. Na konci... >>
Blog Martina Bošky

Vzestup českého ženského fotbalu? Diametrální. Není se vůbec za co stydět, ba naopak

V souvislosti s ženským fotbalem si v posledních dnech vybavíme především obrovské zklamání, které přineslo penaltové vyřazení v baráži o postup na evropský šampionát. Fotbalistky měly postup... >>