O nás
| autor: Ondřej Zlámal

Kdo bude nejlepší trenérkou roku ženského fotbalu?

cena.jpeg

Na prvních třech místech ankety o nejlepší trenérku/trenéra ženského fotbalu umístily tři trenérky. Sonia Bompastor, Martina Voss-Tecklenburg a Sarina Wiegman.

Vítězka bude vyhlášena během slavnostního losování UEFA Champions League v Istanbulu ve čtvrtek 25. srpna večer.  

Sonia Bompastor se stala hlavní trenérkou Lyonu v dubnu 2021 a podařilo se jí vrátit do klubu nejenom francouzský titul, ale také trofej pro vítěze Ligy mistryň. Trojici kandidátek doplňují koučky obou finalistů mistrovství Evropy – trenérka Německa Martina Voss-Tecklenburg a nizozemská trenérka vítězné Anglie Sarina Wiegman.

Pořadí na dalších místech:

4. Jonatan Giráldez (Barcelona) – 27 bodů

5. Tommy Stroot (Wolfsburg) – 22 bodů

Pětici nominovaných vybrala skupina technických delegátů UEFA. V anketě pak hlasovali trenéři 16 účastníků mistrovství Evropy a 16 týmů ze skupinové fáze UEFA Women´s Champions League a skupina novinářů organizovaných společností ESM.

Za Českou republiku hlasuje reportér serveru UEFA.com Ondřej Zlámal.

 

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/ondra_o-nas.png
Mgr. Ondřej Zlámal

Vystudoval obor angličtina-čeština na FFUK. Po studiu pracoval jako učitel angličtiny, překladatel a sportovní reportér. V období 2003-2011 působil ve Slavii, v posledních čtyřech letech jako její mluvčí. V současnosti je fotbalovým reportérem a korespondentem pro zahraniční agenturu. Fotbal sleduje odmalička, jeho nejstarší vzpomínkou je zápas Slavia –LIAZ Jablonec, který skončil vítězstvím domácích 7:1.

zlamal@czech4sport.cz

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/rosta_o-nas.png
Rostislav Bakula

Studoval pedagogickou fakultu na JU ČB, obor čeština-výtvarná výchova. V roce 2006 se začal věnovat grafickému designu, který ho vždy zajímal. Začínal v grafickém studiu tiskárny Protisk, od roku 2008 pak působí jako grafik na volné noze – především v Praze. Podílel se na zakázkách pro firmy jako Telefónica O2, Česká pojišťovna, Adidas, Greenpeace, Oriflame, automobilky Audi a Volkswagen atd. Později se začal věnovat také webové grafice.

bakula@czech4sport.cz