O nás
| autor: Martin Boška

Kateřina Svitková byla fanoušky zvolena nejlepší posilou West Hamu

PSX_20210409_172227.jpg foto: Pavel Jiřík ml.

Kateřina Svitková vyhrála ocenění pro nejlepší posilu ženského týmu West Hamu v loňské sezoně. V anketě na klubovém webu jí zvolili sami fanoušci kladivářů.

Opora ženského národního týmu zamířila stejným směrem jako Tomáš Souček loni v červenci, kdy s východolondýnským klubem podepsala dvouletou smlouvu. Od té doby se bývalá slávistka stala stabilní hráčkou základní sestavy a svému týmu pomohla k devátému místu v Super League, osmifinále FA Cupu a semifinále Ligového poháru.

Ve všech klubových soutěžích loni česká záložnice nastoupila k osmnácti zápasům, ve kterých dokázala vstřelil pět branek. Kvalitní výkony podávala také v reprezentaci, se kterou bojovala proti Švýcarkám až do penaltového rozstřelu v baráži o postup na Mistrovství Evropy.

Fanouškovské ocenění si může pětadvacetiletá rodačka z Plzně přidat ke třem vítězstvím nejlepší střelkyně české ligy, čtyřem prvenstvím v anketě Fotbalistka roku, čtyřem mistrovským titulům v dresu Slavie a nominaci na gól roku UEFA za dalekonosnou vyrovnávací trefu do sítě Bayernu v zápase Ligy mistryň.

Svitková při hlasování mezi fanoušky zvítězila nad Francouzkou Hawou Cissokovou a australskými hráčkami Mackenzie Arnoldovou a Emily van Egmondovou, které do týmu loni rovněž přišly z jejich domácích lig a staly se stabilními členkami kádru West Hamu.

Kromě zvolení za nejlepší posilu získala česká hráčka také nominaci na nejlepší gól sezony za svou přesnou střelu ke vzdálenější tyči z domácího utkání proti Birminghamu. Ocenění nakonec obdržela Adriana Leonová, která se průnikem do šestnáctky a střelou do šibenice prosadila proti fotbalistkám Tottenhamu.

„Je mi ctí, že jsem byla zvolena našimi příznivci. Slibuji, že v této sezóně budu ještě lepší,“ napsala Svitková po oznámení vítězství na Twitter.

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/ondra_o-nas.png
Mgr. Ondřej Zlámal

Vystudoval obor angličtina-čeština na FFUK. Po studiu pracoval jako učitel angličtiny, překladatel a sportovní reportér. V období 2003-2011 působil ve Slavii, v posledních čtyřech letech jako její mluvčí. V současnosti je fotbalovým reportérem a korespondentem pro zahraniční agenturu. Fotbal sleduje odmalička, jeho nejstarší vzpomínkou je zápas Slavia –LIAZ Jablonec, který skončil vítězstvím domácích 7:1.

zlamal@czech4sport.cz

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/rosta_o-nas.png
Rostislav Bakula

Studoval pedagogickou fakultu na JU ČB, obor čeština-výtvarná výchova. V roce 2006 se začal věnovat grafickému designu, který ho vždy zajímal. Začínal v grafickém studiu tiskárny Protisk, od roku 2008 pak působí jako grafik na volné noze – především v Praze. Podílel se na zakázkách pro firmy jako Telefónica O2, Česká pojišťovna, Adidas, Greenpeace, Oriflame, automobilky Audi a Volkswagen atd. Později se začal věnovat také webové grafice.

bakula@czech4sport.cz