O nás
| autor: Ondřej Zlámal

Jakub Diviš si zachytal proti Liberci

divis_cska.jpg foto: Archiv Jakuba Diviše
K nezvyklému souboji došlo na soustředění v tureckém Beleku při přátelském utkání Slovanu Liberec proti CSKA Sofia. V brance v současnosti vedoucího mužstva bulharské ligy totiž čelil týmu z pod Ještědu český brankář Jakub Diviš.

Inkasoval dvakrát, jeho spoluhráči ale z řady šancí využili tři a Liberci utnuli sérii přípravných zápasů bez porážky.

Jakub Diviš pro CZECH 4 SPORT zhodnotil přípravný zápas. „Bylo to pro mne samozřejmě zvláštní znovu si zahrát proti českému týmu. Původně jsem chytat neměl, ale můj kolega onemocněl, tak jsem byl v brance celý zápas. Bylo příjemné se pozdravit se známými, stihl jsem si i popovídat s trenérem Kotrbou,“ přibližuje gólman osobní náboj, který pro něj páteční duel měl.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, byli jsme lepší. Liberec hodně spoléhal na silově vybavené africké hráče,  ke kterým směřovalo hodně míčů, technicky se snažil hrát zejména Frýdek.  S jejich první brankou jsem nemohl dělat nic, hráč byl už přede mnou, při druhé to byla smůla, střelu z přímáku někdo tečoval ve zdi, šla mi do protipohybu. My jsme naopak mohli vstřelit víc než tři branky,“ dodává.

Jarní část bulharské ligy začíná na konci února, po několika kolech čeká Divišovo CSKA dramatické play-off.

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/ondra_o-nas.png
Mgr. Ondřej Zlámal

Vystudoval obor angličtina-čeština na FFUK. Po studiu pracoval jako učitel angličtiny, překladatel a sportovní reportér. V období 2003-2011 působil ve Slavii, v posledních čtyřech letech jako její mluvčí. V současnosti je fotbalovým reportérem a korespondentem pro zahraniční agenturu. Fotbal sleduje odmalička, jeho nejstarší vzpomínkou je zápas Slavia –LIAZ Jablonec, který skončil vítězstvím domácích 7:1.

zlamal@czech4sport.cz

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/rosta_o-nas.png
Rostislav Bakula

Studoval pedagogickou fakultu na JU ČB, obor čeština-výtvarná výchova. V roce 2006 se začal věnovat grafickému designu, který ho vždy zajímal. Začínal v grafickém studiu tiskárny Protisk, od roku 2008 pak působí jako grafik na volné noze – především v Praze. Podílel se na zakázkách pro firmy jako Telefónica O2, Česká pojišťovna, Adidas, Greenpeace, Oriflame, automobilky Audi a Volkswagen atd. Později se začal věnovat také webové grafice.

bakula@czech4sport.cz