Reference
| autor: Václav Hanzlík

Jak si vedou Češi v Norimberku?

norimb.JPG foto: Ondřej Zlámal, CZECH 4 SPORT
Čeští fotbalisté mají v Norimberku již dlouhé roky více než slušnou pověst. U fanoušků se dodnes těší velké oblibě Tomáš Galásek, Marek Nikl či dlouhán Jan Koller. Tradici české kolonie aktuálně udržuje hned trojice borců - Ondřej Čelůstka, Ondřej Petrák a Jan Polák. Jak si vlastně vedou v tomto týmu II. bundesligy? Pro náš web CZECH 4 SPORT jejich dosavadní výkony zhodnotil redaktor odborného magazínu Kicker Harald Kaiser, jenž pečlivě monitoruje dění v klubu.

 

ONDŘEJ ČELŮSTKA

“Ondřej si vybojoval naprosto jednoznačně místo na pravé kraji obranné čtyřky. Trenér René Weiler si na něm cení především to, že dokáže svou stranu hřiště opravdu spolehlivě pohlídat a uzavřít. Defenziva je tedy na jedničku. Na jaře by si ale měl dovolat ještě akcí více směrem dopředu. FCN během zimní přestávky přivedl jednoho nového hráče a vypůjčil si i dvacetiletého Sebastiana Kerka z Freiburgu, který by měl prakticky stoprocentně nastupovat na pravém kraji zálohy, tedy před Čelůstkou. Jejich spolupráce by tedy měla být harmoničtější než s Danielem Candeiasem a Robertem Kochem, kteří na tomto postu nastupovali na podzim.”
 
 
ONDŘEJ PETRÁK

“Ondřej Petrák stále platí za jeden z největších talentů v rámci FCN. Poté co ze začátku nastupoval ve středu obrany a odpykal si trest (7. listopadu při porážce 1:2 v Sandhausenu dostal červenou a byl suspendován na dva zápasy), začal hrát defenzivního záložníka. Rovněž na jaře bude patřit do základní jedenáctky.”


JAN POLÁK

“Kapitánem ho před sezónou jmenoval Valerien Ismael, stejně se rozhodl i nový kouč René Weiler. V první třetině sezóny se necítil úplně stoprocentně zdravý, takže nemohl naplnit úplně velmi vysoká očekávání po jeho návratu do klubu. “Teď už mi je zase dobře,” tvrdí nyní a již v posledních zápasech roku 2014 naznačil velký vzestupný trend. Pod trenérem Weilerem operuje na hřišti o trochu více vepředu než pod Ismaelem, takže může více udávat tón ofenzivní hře týmu.”