O nás
| autor: Martin Boška

Ipswich vítá druhého českého gólmana, k Holému se přidává Hladký

twitter Ipswich Town.jpg foto: Twitter - Ipswich Town FC

Třicetiletý brankář Václav Hladký přestoupil do anglického týmu Ipswich Town, který hraje tamní třetí nejvyšší soutěž. Do nového působiště se přesouvá z klubu čtvrté anglické ligy Salford City. S klubem podepsal tříletý kontrakt.

V Ipswichi se Hladký potká s dalším českým gólmanem Tomášem Holým, který v klubu působí jako brankářská jednička již dvě sezony. Nyní se však spekuluje o jeho návratu do Gillinghamu hrajícího stejnou soutěž, v němž český strážce svatyně působil mezi lety 2017 a 2019.

Hladký měl v Salfordu vynikající sezonu. Vychytal 22 nul a získal tak ve čtvrté lize ocenění Zlatá rukavice, které je udělováno brankáři s nejvyšším počtem čistých kont.

Zároveň byl jako brankář vybrán do nejlepší jedenáctky soutěže a v sezoně 2019/2020 s týmem vyhrál pohárovou soutěž pro týmy ze třetí a čtvrté ligy s názvem EFL Trophy.

Ve finále vychytal penaltový rozstřel, po kterém nakonec se svými spoluhráči porazili Portsmouth 1:0 a odchovanec Brna, který v tuzemsku rovněž oblékal dres Slovanu Liberec, byl za svůj výkon vyhlášen hráčem zápasu.

Pro Hladkého je Ipswich jeho třetím zahraničním angažmá. Po působení ve skotském St. Mirrenu a Salfordu se nyní s jeho novým týmem pokusí postoupit do prestižní Championship, což je dlouhodobým cílem klubu.

„Z mého osobního hlediska to byla velice úspěšná sezona. Chtěli jsme postoupit, ale bohužel se nám to nepovedlo. Byl to skvělý rok a poznal jsem spoustu skvělých lidí, ale Ipswich přišel s nabídkou, kterou jsem nemohl odmítnout. Je tu obrovský stadion, skvělá parta lidí a výborná fanouškovská základna. Je čas se posunout dál a já nyní musím znovu ukázat své nejlepší výkony. Velice se na to těším,“ řekl Hladký k přestupu v rozhovoru pro klubový web.

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/ondra_o-nas.png
Mgr. Ondřej Zlámal

Vystudoval obor angličtina-čeština na FFUK. Po studiu pracoval jako učitel angličtiny, překladatel a sportovní reportér. V období 2003-2011 působil ve Slavii, v posledních čtyřech letech jako její mluvčí. V současnosti je fotbalovým reportérem a korespondentem pro zahraniční agenturu. Fotbal sleduje odmalička, jeho nejstarší vzpomínkou je zápas Slavia –LIAZ Jablonec, který skončil vítězstvím domácích 7:1.

zlamal@czech4sport.cz

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/rosta_o-nas.png
Rostislav Bakula

Studoval pedagogickou fakultu na JU ČB, obor čeština-výtvarná výchova. V roce 2006 se začal věnovat grafickému designu, který ho vždy zajímal. Začínal v grafickém studiu tiskárny Protisk, od roku 2008 pak působí jako grafik na volné noze – především v Praze. Podílel se na zakázkách pro firmy jako Telefónica O2, Česká pojišťovna, Adidas, Greenpeace, Oriflame, automobilky Audi a Volkswagen atd. Později se začal věnovat také webové grafice.

bakula@czech4sport.cz