Aktuality
| autor: Martin Boška

Futsalová Slavia představí dokument o čtvrtfinálovém derby

PSX_20210423_201809.jpg foto: Pavel Jiřík ml.

Futsalová Slavia představí dokumentární videosérii o úspěšném čtvrtfinále s pražským rivalem z Letné. Celý projekt se nazývá Totální derby a je inspirovaný videosérií fotbalové Slavie s názvem Totální sezona.

Tuto sérii videí natočil fotbalový klub před dvěma lety, kdy zářil na evropské scéně a na té domácí vyhrál obě možné trofeje - titul i pohár. Jedná se o sérii několika videí, které mapují cestu jednotlivými zápasy včetně zákulisních událostí.

Nyní s podobným projektem vztaženým k úspěšnému čtvrtfinále playoff přichází také futsalový klub sešívaných a znovu se jedná o něco unikátního. 

Videoprojekt bude mapovat jednu z nejnapínavějších čtvrtfinálových sérií v historii českého futsalu, která skončila úspěchem Slavie, jenž vyřadila svého největšího rivala Spartu a postoupila do semifinále po vítězství 5:4 v rozhodujícím pátém zápase.

Samotný klub již představil úvodní trailer k celému projektu. Už z něco je patrné, že nabídne mnoho rozhovorů točených v průběhu čtvrfinálové série, pohledy do kabiny, zaznamená euforii lavičky v utkáních, připomene gólové okamžiky i oslavy.

„Není většího klubového sportovního klání v České republice, než jediné opravdové DERBY, Slavia - Sparta. V letošním ročníku 1.FUTSAL ligy ve čtvrtfinále play-off narazila Slavia právě na Spartu. Již před tímto čtvrtfinále, motivováni fantastickým dokumentem Totální sezona, jsme se dohodli na spolupráci s Jakubem Tichým a rozhodli se o tomto čtvrtfinále natočit dokument. Ano, s rizikem, že jsme nevěděli, zda výsledkem bude "Dycky Sunderland" v případě prohry, nebo naše vlastní Totální derby. Osud to nakonec zařídil skvěle! Nejen, že jsme odvěkého rivala porazili, ale průběh série, ve které jsme vedli, prohrávali, a nakonec v pátém rozhodujícím utkání slavně zvítězili, napsal úžasný příběh, který si budete moct již brzy připomenout v dokumentu TOTÁLNÍ DERBY! Pevně věříme, že film bude drobným odškodněním pro všechny fanoušky Slavie, kteří nás nemohli přijít na tribunu povzbudit,“ sdělil k připravovanému dokumentu klub na svém Facebooku. 

Blogy

Blog Ondřeje Zlámala

Hrdí lvi! Česká fotbalová reprezentace představila novou vizuální identitu

Hrdí lvi! Česká fotbalová reprezentace představila novou vizuální identitu Praha, 26. dubna 2022 – Česká fotbalová reprezentace představila kompletní novou vizuální identitu. Prezentovala... >>
Blog Martina Michalce

Na své fotbalové škole mluvil Petr Čech o posunu mladé generace i o své budoucnosti

Po dlouhých třech letech se Petr Čech dostal osobně na svoji fotbalovou školu. A dokonce poprvé v pozici někoho, kdo nemusí řešit neodkladné pracovní záležitosti spojené s novou sezonou. Na konci... >>
Blog Martina Bošky

Vzestup českého ženského fotbalu? Diametrální. Není se vůbec za co stydět, ba naopak

V souvislosti s ženským fotbalem si v posledních dnech vybavíme především obrovské zklamání, které přineslo penaltové vyřazení v baráži o postup na evropský šampionát. Fotbalistky měly postup... >>