Aktuality
| autor: Ondřej Zlámal

Futsalista Černý debutoval ve FORTUNA:LIZE

PJml_120756.jpg foto: Pavel Jiřík

Čtyřiadvacetiletý futsalový reprezentant David Černý si splnil klukovský sen a v sobotním utkání nastoupil za FK Teplice do duelu FORTUNA:LIGY proti Liberci. „Můj sen byl zahrát si první fotbalovou ligu. To se teď povedlo. V tuhle chvíli zkusím všechny síly vložit do fotbalu, pokusím se poprat o šanci a uvidíme, jestli se to povede. Ve futsale je teď stejně pauza. Doufám, že než začne futsalová sezona, tak už bude jasno,“ řekl po sobotní premiéře David Černý.

Do hry ligové dohrávky 23. kola mezi Teplicemi a Libercem (2:0) se dostal jako náhradník, když v 76. minutě vystřídal Radostu. „Nyní nastupuji na pozici krajního záložníka. Ale samozřejmě se dokážu přizpůsobit i jiným pozicím,“ prozradil futsalový střelec a ke své premiéře uvedl: „Nastoupil jsem za stavu 2:0 bylo mi jasné, že bude šance chodit do otevřené obrany. Takže jsem byl pořád připravený, že se do nějakého brejku dostaneme a zužitkujeme ho. To se bohužel nepovedlo.“

Jedinou kaňku na premiéře Davida Černého ve Fortuna lize byly prázdné tribuny. „Nějak sem si to nepřipouštěl. Soustředil jsem se sám na sebe, abych byl dobře připravený,“ usmíval se debutant.

Na lavičce Teplic byl navíc připravený naskočit do hry další zástupce VARTA futsal ligy - Dominik Šup, který nastupoval v této sezoně za Olympik Mělník.

 

Zdroj: futsalliga.cz