Služby
| autor: CZECH 4 SPORT

Fotbalistky Slovácka statečně bojovaly v UWCL

slovacko.jpg foto: @1FCSzeny

 

Při premiéře v Lize mistryň podlehly fotbalistky Slovácka těsně francouzskému Bordeaux 1:2. V sobotu je v rámci 1. kola čeká už jen duel o třetí místo proti dánskému Brøndby.

První kolo Ligy mistryň se podle nového formátu soutěže hraje formou miniturnajů čtyř týmů. Dvě semifinále určila, kdo se střetně o konečný postup do 2. kola. Fotbalistky Slovácka se ve své premiéře v soutěži střetly s francouzským favoritem FC Girondins de Bordeaux, kterému dlouho statečně vzdorovaly týmovým výkonem, ale nakonec se vztyčenou hlavou po dramatickém závěru podlehly těsně 1:2. 

Svěřenkyně trenéra Petra Bláhy tak čeká v sobotu duel o třetí místo, překvapivě proti dánskému Brøndby IF, které podlehlo domácímu Kristianstads DFF ze Švédska 0:1.

Slovácko svedlo s Bordeaux napínavý boj do samotného závěru. Soupeřky měly převahu a do vedení je dostala Jaurena chvilku před přestávkou. Drama přinesl samotný závěr, když se v nastaveném čase podařilo vyrovnat po vlastní brance Moorhouse. Bohužel ale ještě v prodloužení přišlo rozhodnutí, když se po přímém kopu a následné hlavičce z vyrovnání radovala Gilles a poslala Bordeaux do dalšího boje o postup. Slovácko se tedy v sobotu rozloučí se svojí první účastí v Lize mistryň soubojem s Brøndby IF.

1. kolo Ligy mistryň 2021/22 - semifinále
FC Girondins de Bordeaux – 1.FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky: 37. Jaurena, 90.+4 Gilles -  90.+3 vlastní
Podrobnosti UEFA.com

1. kolo Ligy mistryň 2021/22 - utkání o třetí místo
21.8. 14:00 Brøndby IF – 1.FC Slovácko (Kristianstads, SWE)