O nás
| autor: Ondřej Zlámal

FORTUNA: LIGA se bude hrát poprvé v historii s jednotným míčem

P2110935.jpg foto: Ondřej Zlámal

Firma SELECT vyrobila míče pro dvánáctou evropskou ligovoou soutěž - pro FORTUNA:LIGU. Poprvé v historii se tak bude hrát nejvyšší fotbalová soutěž s jednotným míčem. Každý klub dostane v prvním červnovém týdnu k dispozici 150 míčů, před začátkem zimy 35 zimních variant.

Nový míč byl slavnostně pokřtěn ve čtvrtek v Praze v Live Penalty centru. Pomohli ho pokřtít dva bývalí slavní brankáři Daniel Zítka a Jan Stejskal. Oficiální název míč je První. "Pro brankáře je jednotný míč výhoda," uvedl Jan Stejskal.

Kluby doposud musely před zápasy venku shánět míče, se kterými hraje domácí klub pro svůj trénink. Tato starost jim od nové sezony odpadá. Už je také rozhodnuto o designu míče pro přespříští sezonu.

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/ondra_o-nas.png
Mgr. Ondřej Zlámal

Vystudoval obor angličtina-čeština na FFUK. Po studiu pracoval jako učitel angličtiny, překladatel a sportovní reportér. V období 2003-2011 působil ve Slavii, v posledních čtyřech letech jako její mluvčí. V současnosti je fotbalovým reportérem a korespondentem pro zahraniční agenturu. Fotbal sleduje odmalička, jeho nejstarší vzpomínkou je zápas Slavia –LIAZ Jablonec, který skončil vítězstvím domácích 7:1.

zlamal@czech4sport.cz

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/rosta_o-nas.png
Rostislav Bakula

Studoval pedagogickou fakultu na JU ČB, obor čeština-výtvarná výchova. V roce 2006 se začal věnovat grafickému designu, který ho vždy zajímal. Začínal v grafickém studiu tiskárny Protisk, od roku 2008 pak působí jako grafik na volné noze – především v Praze. Podílel se na zakázkách pro firmy jako Telefónica O2, Česká pojišťovna, Adidas, Greenpeace, Oriflame, automobilky Audi a Volkswagen atd. Později se začal věnovat také webové grafice.

bakula@czech4sport.cz