O nás
| autor: Ondřej Zlámal

Finále UEFA Under-19 EURO Norsko - Španělsko

WhatsApp Image 2022-07-08 at 15.14.57.jpeg foto: UEFA.com

V sobotu v 15 hodin začne v Vítkovicích finále turnaje UEFA EURO fotbalistek do 19 let, ve kterém se o trofej pro vítěze utkají Norsko se Španělskem.

Přinášíme vám ohlasy před finále z norského týmu:

Julie Jorde, kapitánka Norska: „Postoupit do finále je skvělý pocit, pracovali jsme na tom celý rok. I když jsme turnaj nezačali nejlépe, nepřestaly jsme věřit, že můžeme dojít až do finále. V dalších zápasech jsme ukázaly, že máme silný tým. Dostáváme z Norska spoustu vzkazů, lidé nám fandí. Přijela sem za námi řada fanoušků, někteří odletěli domů, ale na finále se vrátí. Věříme si i proti Španělsku, víme, že umí hru jeden na jednoho, musíme se dobře zajišťovat a když získáme míč, tak vyrazit do útoku. Mají také dobré standardky, ale to my máme také. Věřím, že pohár nakonec vyhrajeme my.“

Hege Riise (trenérka Norska): „Po prohře s Anglií jsme nebyli v dobré situaci, ale i v tom zápase jsme našli řadu dobrých momentů, které jsme hráčkám ukázaly, aby si nepřestaly věřit. Proti Německu jsme o poločase upravili rozestavení. Od tohoto momentu nabyl tým sebevědomí. Také naše fyzioterapeutka odvádí během turnaje výbornou práci, věnuje se každému detailu a všech našich dvacet hráček je připravených naskočit do finále. Víme, co nás od Španělska čeká, nesmíme ztrácet sebevědomí, i když nebudeme mít tolik míč na svých kopačkách. Pro nás to není úplně nezvyklé, myslím, že máme silné hráčky, které umí podnikat a zakončovat protiútoky. V tom musíme být hodně důrazní. Cítíme z Norska obrovskou podporu, dostáváme spoustu zpráv od fanoušků, turnaj pozorně sledují i naše média. Teď si půjdeme užít finále u uděláme všechno proto, abychom ho vyhráli.“

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/ondra_o-nas.png
Mgr. Ondřej Zlámal

Vystudoval obor angličtina-čeština na FFUK. Po studiu pracoval jako učitel angličtiny, překladatel a sportovní reportér. V období 2003-2011 působil ve Slavii, v posledních čtyřech letech jako její mluvčí. V současnosti je fotbalovým reportérem a korespondentem pro zahraniční agenturu. Fotbal sleduje odmalička, jeho nejstarší vzpomínkou je zápas Slavia –LIAZ Jablonec, který skončil vítězstvím domácích 7:1.

zlamal@czech4sport.cz

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/rosta_o-nas.png
Rostislav Bakula

Studoval pedagogickou fakultu na JU ČB, obor čeština-výtvarná výchova. V roce 2006 se začal věnovat grafickému designu, který ho vždy zajímal. Začínal v grafickém studiu tiskárny Protisk, od roku 2008 pak působí jako grafik na volné noze – především v Praze. Podílel se na zakázkách pro firmy jako Telefónica O2, Česká pojišťovna, Adidas, Greenpeace, Oriflame, automobilky Audi a Volkswagen atd. Později se začal věnovat také webové grafice.

bakula@czech4sport.cz