Služby
| autor: Ondřej Zlámal

Dřížďal v Ďolíčku potkal staré známé

feromon.jpg foto: Pavel Jiřík

V létě 2007 mu zápas na stejném stadionu změnil fotbalový život. Svým výkonem tehdy zaujal pozorovatele Slavie natolik, že si ho vyhlédla do svého kádru.  V únoru 2015 vyběhl František Dřížďal na stejný trávník do přípravného utkání s Baníkem Sokolov. „Tentokrát to zlomový zápas kariéry určitě nebude,“ usmál se šestatřicetiletý držitel dvou mistrovských titulů.

 

Jak se vám proti Klokanům hrálo?

Pro nás to byl výborný zápas hlavně proto, že jsme po dlouhé době hráli na přírodní trávě. Ještě včera jsme trénovali na umělce. Znovu jsme si uvědomili, že to je na normální trávě úplně jiný sport. Na Bohemce bylo vidět, že je s přípravou o čtrnáct dní dál. Začínají za týden, bylo to znát.

Prohráli jste o branku, ale sahali jste chvílemi i po remíze...

Je škoda, že David Vaněček v úvodu druhého poločasu svou šanci neproměnil, Zdeněk Zlámal to krásně chytil, míč mu zůstal pod tělem, nemohli jsme ani dorážet. Nakonec zápas zvrátili, měli ještě jednu, dvě šance, bylo to zasloužené vítězství. Měli i herní převahu.

Nastoupil jste na levém beku, nehrával jste spíš napravo?

Už ve Slavii jsem hrál na obou stranách, v Sokolově to nějak vyšlo na levého, napravo už mne nikdo nechce pustit.

Co všechno trenér Daniel Šmejkal změnil? Znáte se s ním ještě z Edenu?

Neznám, tam jsme se nepotkali, seznámili jsme se až v Sokolově.Líbí se mi, že chceme hrát fotbal, není to trenér „bránič“, který piluje dokola standardky, chceme hrát dopředu, pro lidi. Doufám, že se nám to daří. Myslím, že jsme nějaký pokrok udělali.

Jaké ambice bude mít Sokolov na jaře?

Myslím si, že když zopakujeme to, co jsme předvedli na podzim, tak budeme spokojení.

Stihl jste se v Ďolíčku pozdravit se starými známými?

No samozřejmě. Martina Vaniaka jsem se hned zeptal, jestli jde chytat. On se zase divil, že já ještě hraju. Chvilku jsme se pobavili, nevěděl ani, že už mám dva syny.  Říkal, že stále bydlí u Ďolíčku, že to má do práce dvě minuty, prý chodí v pantoflích na trénink. Popovídali jsme si i s Markem Jarolímem, domluvili jsme se, že se sejdeme aspoň na kafe.