Aktuality
| autor: Martin Boška

Conde: Gratuluji národnímu týmu, velké poděkování si zaslouží i kluby

Conde - Pavel Jiřík.jpg foto: Pavel Jiřík

Čeští futslalisté porazili v rozhodujícím zápase Chorvatsko a postoupili na mistrovství světa. O vítězi dvojzápasu musely rozhodnout až pokutové kopy, protože výsledek obou utkání byl po základní hrací době nerozhodný 2:2 a v prodloužení gól nepadl. České reprezentany při penaltách výrazně podržel brankář Vahala, který úspěšně zlikvidoval tři soupeřovy kopy. 

Po utkání se objevila obrovská vlna gratulací, která směřovala na adresu národního týmu. Není se čemu divit, neexistuje žádný větší mezinárodní turnaj a postup na mistrovství světa je proto obrovský úspěch. Naposledy se čeští futsalisté na světovém šampionátu představili v roce 2012, kdy došli do osmifinále. 

Reprezentantům pogratuloval k postupu na závěrečný turnaj v Litvě také Felipe Conde. Trenér Chrudimi chystající se na své utkání v Lize mistrů proti finskému mistrovi Akaa futsal. K vybojovanému postupu mimo jiné přispěli také jeho svěřenci David Drozd, Pavel Drozd, Tomáš Koudelka a Matěj Slováček. 

„Gratuluji českému národnímu týmu! Skvělý výkon! Když hráči i realizační tým drží pohromadě, věří v úspěch a nechají na hřišti všechno, stávají se skvělé věci. Nepochybuji o tom, že všichni Češi jsou na vás hrdí, protože já jsem,” napsal na facebook chrudimský kouč. 

„Gratuluji všem, kteří pracují na tom, aby se český futsal zlepšoval. Velké poděkování patří klubům. Úspěch začíná v klubech a pokračuje až k reprezentaci Pořádně to oslavte, zasloužíte se ti to," dodal. 

Nutno dodat, že nemalou mírou se na zkvalitňování české nejvyšší futsalové soutěže podílí také brazilský kouč. Nejenom tím, že vede Chrudim, ale také svým zapojením do dalšího vzdělávání trenérů, se kterými si ochotně vyměňuje zkušenosti. Dílek z mozaiky postupu na světovým šampionát patří bezesporu i jemu.