Aktuality
| autor: Martin Boška

Conde: Gratuluji národnímu týmu, velké poděkování si zaslouží i kluby

Conde - Pavel Jiřík.jpg foto: Pavel Jiřík

Čeští futslalisté porazili v rozhodujícím zápase Chorvatsko a postoupili na mistrovství světa. O vítězi dvojzápasu musely rozhodnout až pokutové kopy, protože výsledek obou utkání byl po základní hrací době nerozhodný 2:2 a v prodloužení gól nepadl. České reprezentany při penaltách výrazně podržel brankář Vahala, který úspěšně zlikvidoval tři soupeřovy kopy. 

Po utkání se objevila obrovská vlna gratulací, která směřovala na adresu národního týmu. Není se čemu divit, neexistuje žádný větší mezinárodní turnaj a postup na mistrovství světa je proto obrovský úspěch. Naposledy se čeští futsalisté na světovém šampionátu představili v roce 2012, kdy došli do osmifinále. 

Reprezentantům pogratuloval k postupu na závěrečný turnaj v Litvě také Felipe Conde. Trenér Chrudimi chystající se na své utkání v Lize mistrů proti finskému mistrovi Akaa futsal. K vybojovanému postupu mimo jiné přispěli také jeho svěřenci David Drozd, Pavel Drozd, Tomáš Koudelka a Matěj Slováček. 

„Gratuluji českému národnímu týmu! Skvělý výkon! Když hráči i realizační tým drží pohromadě, věří v úspěch a nechají na hřišti všechno, stávají se skvělé věci. Nepochybuji o tom, že všichni Češi jsou na vás hrdí, protože já jsem,” napsal na facebook chrudimský kouč. 

„Gratuluji všem, kteří pracují na tom, aby se český futsal zlepšoval. Velké poděkování patří klubům. Úspěch začíná v klubech a pokračuje až k reprezentaci Pořádně to oslavte, zasloužíte se ti to," dodal. 

Nutno dodat, že nemalou mírou se na zkvalitňování české nejvyšší futsalové soutěže podílí také brazilský kouč. Nejenom tím, že vede Chrudim, ale také svým zapojením do dalšího vzdělávání trenérů, se kterými si ochotně vyměňuje zkušenosti. Dílek z mozaiky postupu na světovým šampionát patří bezesporu i jemu.

  

 

 

Blogy

Blog Ondřeje Zlámala

David Jošt přepsal slávistickou futsalovou historii

32 branek ve 21 zápasech a pozice nejlepšího střelce základní části 1. FUTSAL ligy. To je slušný počin, kterým slávistický pivot David Jošt přepsal klubovou historii, protože něco takového se... >>
Blog Martina Michalce

Řekněme NE rasismu, ale i kopancům do hlavy

Takže si to shrňme: co se odehrálo na Ibrox Parku v Glasgow v souvislosti s (ne)rasismem, už ví úplně každý, i ti, kteří se fotbalu vyhýbají jako čert kříži. Tím pádem má na inkriminovaný moment... >>
Blog Martina Bošky

Novou komisi povede Portugalec

VV FAČR na svém zasedání v úterý 15. prosince 2020, mj. schválil, že nově vznikající Komisi rozhodčích FAČR povede 63 letý Portugalec Vítor Manuel de Melo Pereira. Zástupce UEFA byl vybrán na... >>