Aktuality
| autor: Martin Michalec

Čeští fotbalisté v Evropské lize, jak se jim daří?

123945013_851699362325809_6084118161389987143_n.jpg foto: Instagram Jana Lecjakse

Nejsou to pouze české kluby, v jejichž dresu si letos mohou čeští hráči zahrát Evropskou ligu UEFA. V zahraničních mužstvech, hrajících tuto soutěž, působí dohromady 6 fotbalistů z naší země.

Dres německého Hoffenheimu, který včera porazil Liberec jednoznačně 5:0, už 5 let obléká bývalý obránce pražské Sparty a dlouholetý reprezentant Pavel Kadeřábek. V Evropské lize však zatím kvůli zranění nenastoupil.

Ani dalšího reprezentanta Patrik Schicka, jenž hraje za Bayer Leverkusen ze slávistické skupiny C, zatím do utkání Evropské ligy nepustilo zranění. Jeho tým má stejně jako Slavia 6 bodů ale kvůli horšímu skóre je druhý.

Obránci Michael Lüftner a Jan Lecjaks působící v Omonii Nicosia už ale v základní sestavě nastoupili. Kyperský celek, v němž hrají také Slováci Ďuriš a Hubočan, prohrál doma s Granadou a okupuje poslední příčku skupiny E.

Jako střídající hráč naskočil do zápasu Lechu Poznaň proti Standardu Lutych exjablonecký Jan Sýkora a byl u výhry 3:1, která polskému týmu zajistila premiérové 3 body ve skupině D.

Na soupisce Bragy je zapsán 18letý brankář Lukáš Horníček, jenž do Portugalska letos přestoupil z Pardubic. Ten však zatím chytá pouze juniorskou ligu a není velká pravděpodobnost, že by letos v Evropské lize nastoupil.

Blogy

Blog Ondřeje Zlámala

David Jošt přepsal slávistickou futsalovou historii

32 branek ve 21 zápasech a pozice nejlepšího střelce základní části 1. FUTSAL ligy. To je slušný počin, kterým slávistický pivot David Jošt přepsal klubovou historii, protože něco takového se... >>
Blog Martina Michalce

Řekněme NE rasismu, ale i kopancům do hlavy

Takže si to shrňme: co se odehrálo na Ibrox Parku v Glasgow v souvislosti s (ne)rasismem, už ví úplně každý, i ti, kteří se fotbalu vyhýbají jako čert kříži. Tím pádem má na inkriminovaný moment... >>
Blog Martina Bošky

Novou komisi povede Portugalec

VV FAČR na svém zasedání v úterý 15. prosince 2020, mj. schválil, že nově vznikající Komisi rozhodčích FAČR povede 63 letý Portugalec Vítor Manuel de Melo Pereira. Zástupce UEFA byl vybrán na... >>