O nás
| autor: Ondřej Zlámal

Češky zahajují UEFA Under-19 EURO proti Francii

tenkratova.jpg foto: Pavel Jiřík

Dvakrát byl finálový turnaj fotbalistek do 19 let kvůli pandemii zrušen, po dvou letech začne v pondělí v Moravsko-slezském kraji. Domácí hráčky čeká na úvod poslední mistr z Francie. Právě s ním končily poslední kvalifikační skupiny a prohrály ve Frýdku-Místku 1:5. Přesto na tento zápas mají dobré vzpomínky.

"Myslím si, že jsme je překvapily vysokým presinkem, daly jsme jim branku a měli další šance," vzpomíná na tento zápas Denisa Tenkrátová. "Očekávám, že to bude hodně podobné, víme, co od nich čekat. Musíme udělat maximum pro to, abychom udělaly dobrý výsledek a potěšíy fanoušky, kteří příjdou na stadion fandit," dodává slávistka, kterou bude v hledišti podporovat spolu s dalšími členy rodiny také její tatínek, bývalý úspěšný hokejový reprezentant Petr Tenkrát.

Trenér Jan Navrátil si pochvaloval přípravu. "Měli jsme dvě soustředění v Plzni a v Praze, víc jsme se připravit nemohli. Teď už je to na holkách, aby ukázaly na hříšti, co umí. Už aby to začalo."

Také on své svěřenkyně nebude nabádat jen k poctivému bránění. "Musíme je napadat, pokoušet se hrát, co nejvýše to půjde. Pevná obrana je základ, ale musíme hrát odvážně i dopředu," dodává.

Zápas má výkop v 11 hodin na Městském stadionu ve Vítkovicích. Dalšími soupeřkami českých fotbalistek budou Španělky a Italky.

 

 

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/ondra_o-nas.png
Mgr. Ondřej Zlámal

Vystudoval obor angličtina-čeština na FFUK. Po studiu pracoval jako učitel angličtiny, překladatel a sportovní reportér. V období 2003-2011 působil ve Slavii, v posledních čtyřech letech jako její mluvčí. V současnosti je fotbalovým reportérem a korespondentem pro zahraniční agenturu. Fotbal sleduje odmalička, jeho nejstarší vzpomínkou je zápas Slavia –LIAZ Jablonec, který skončil vítězstvím domácích 7:1.

zlamal@czech4sport.cz

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/rosta_o-nas.png
Rostislav Bakula

Studoval pedagogickou fakultu na JU ČB, obor čeština-výtvarná výchova. V roce 2006 se začal věnovat grafickému designu, který ho vždy zajímal. Začínal v grafickém studiu tiskárny Protisk, od roku 2008 pak působí jako grafik na volné noze – především v Praze. Podílel se na zakázkách pro firmy jako Telefónica O2, Česká pojišťovna, Adidas, Greenpeace, Oriflame, automobilky Audi a Volkswagen atd. Později se začal věnovat také webové grafice.

bakula@czech4sport.cz