O nás
| autor: Ondřej Zlámal

Češky statečně bojovaly, ale prohrály

PSX_20220627_110235.jpg foto: Ondřej Zlámal

O tři branky nakonec prohrály svěřenkyně trenéra Navrátila v prvním zápase UEFA EURO fotbalistek do devatenácti let v Ostravě s favorizovanou Francií. Za svůj výkon se ale rozhodně stydět nemusí, vytvořily si několik dobrých šancí a donutily obhájkyně titulu k velkému úsilí.

Velmi dobrým výkonem se prezentovala brankářka Tereza Fuchsová, která svými zákroky zabránila několika brankám. Jednou ji v druhém poločase pomohlo břevno. Mouchonové chytila

Jak trenér české reprezentace avizoval, Češky aktivně napadaly rozehrávku soupeře, hrály vysoko a často vyzvaly k hlasité podpoře téměř tři tisícovky diváků.

Francie, který čtrnáct hráček této kategorie poslala na mistrovství světa dvacítek, ale předvedla rozdílové akce a efektivitu. Ribadeirová, Soumahorová a Benahyová budou bezesporu patřit k největším hvězdám turnaje.

Komentář trenéra Jana Navrátila:

„Hráčky se všechny vydaly na maximum a můžeme jim jen poděkovat. Obě brankářky máme výborné, Tereza zasloužila absolutorium, chytila penaltu i další šance a podala vynikající výkon. Neproměněně šance jsou tím největším rozdílem mezi týmy. Oni mají čtyři šance a dají tři góly. Víme, že to v dalších zápasech bude dřina, ale budeme bojovat dál a věřím, že gól dáme."

Ve čtvrtek se Češky utkají v druhém utkání se Španělskem.

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/ondra_o-nas.png
Mgr. Ondřej Zlámal

Vystudoval obor angličtina-čeština na FFUK. Po studiu pracoval jako učitel angličtiny, překladatel a sportovní reportér. V období 2003-2011 působil ve Slavii, v posledních čtyřech letech jako její mluvčí. V současnosti je fotbalovým reportérem a korespondentem pro zahraniční agenturu. Fotbal sleduje odmalička, jeho nejstarší vzpomínkou je zápas Slavia –LIAZ Jablonec, který skončil vítězstvím domácích 7:1.

zlamal@czech4sport.cz

https://www.czech4sport.cz/uploads//images/profile_photo/rosta_o-nas.png
Rostislav Bakula

Studoval pedagogickou fakultu na JU ČB, obor čeština-výtvarná výchova. V roce 2006 se začal věnovat grafickému designu, který ho vždy zajímal. Začínal v grafickém studiu tiskárny Protisk, od roku 2008 pak působí jako grafik na volné noze – především v Praze. Podílel se na zakázkách pro firmy jako Telefónica O2, Česká pojišťovna, Adidas, Greenpeace, Oriflame, automobilky Audi a Volkswagen atd. Později se začal věnovat také webové grafice.

bakula@czech4sport.cz