Aktuality
| autor: Ondřej Zlámal

Bára Votíková: PSG se nedalo odmítnout

votikova.jpg foto: Twitter PSG

Česká reprezentační brankářka Bára Votíková přestoupila do PSG. Pro své první zahraniční angažmá si vybrala číslo,  které bude na svém dresu nosit ve stejném klubu Lionel Messi – třicítku. Gólmanka přišla do Slavie v roce 2014 z Viktorie Plzeň. Čtyřiadvacetiletá fotbalistka má na svém kontě 29 zápasů za český národní tým. Ve slavném klubu podepsala smlouvu na dva roky.

„Poslední dvě sezóny jsem o zahraničí přemýšlela, ale nabídky nebyly až tak zajímavé. Ta do PSG se nedala odmítnout,“ uvedla Votíková pro slávistický web.

PSG jsou úřadujícími mistryněmi Francie, dvakrát se tým dostal až do finále UEFA Women´s Champions League, klub má také dvě vítězství v poháru.

 „Mým cílem je se samozřejmě porvat o místo jedničky, i když to bude vzhledem ke konkurenci velmi těžké. Chtěla bych odehrát co nejvíce zápasů, obhájit titul francouzského mistra a dostat se co nejdále v Lize mistryň. Cílem je také zapadnout do týmu nebo se naučit aspoň trošku francouzsky,“ uvedla Votíková.

Pro český ženský fotbal je to další dobrá zpráva, po Kateřině Svitkové, která působí ve West Hamu, se do velkého evropského klubu dostala další česká reprezentantka.

Blogy

Blog Ondřeje Zlámala

Hrdí lvi! Česká fotbalová reprezentace představila novou vizuální identitu

Hrdí lvi! Česká fotbalová reprezentace představila novou vizuální identitu Praha, 26. dubna 2022 – Česká fotbalová reprezentace představila kompletní novou vizuální identitu. Prezentovala... >>
Blog Martina Michalce

Na své fotbalové škole mluvil Petr Čech o posunu mladé generace i o své budoucnosti

Po dlouhých třech letech se Petr Čech dostal osobně na svoji fotbalovou školu. A dokonce poprvé v pozici někoho, kdo nemusí řešit neodkladné pracovní záležitosti spojené s novou sezonou. Na konci... >>
Blog Martina Bošky

Vzestup českého ženského fotbalu? Diametrální. Není se vůbec za co stydět, ba naopak

V souvislosti s ženským fotbalem si v posledních dnech vybavíme především obrovské zklamání, které přineslo penaltové vyřazení v baráži o postup na evropský šampionát. Fotbalistky měly postup... >>