Blogy

Wolfsburg se o postup neporval

Václav Hanzlík | 13.04.2016
lm.jpg foto: Ondřej Zlámal
Když nastoupí některý z českých týmů k zápasu s gigantem, který je nejen sportovně ale hlavně rozpočtem o několik světelných let dál, je to většinou výjimečný zážitek. Média, fanoušci i odborníci komentují, tipují, rozebírají všechny možné detaily blížícího se zápasu. A čekají na zázrak. Na hřišti to však je pro hráče velmi složité…porazit Barcelonu, Bayern či Real Madrid je a zřejmě pořád bude z oblasti science fiction. Ano, je to možné v jednom zápase, ale určitě ne trvale…

Přemýšlel jsem nad tím i během včerejšího odvetného zápasu Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Wolfsburgem. "Vlci" první duel vyhráli před domácím publikem 2:0 a pomýšleli na postup mezi čtyři nejlepší. Jenže Real udeřil dost rychle, zahnal vlky kamsi za brány Madridu a postup si zařídil po svém. VfL nemělo šanci. Stejně tak jako v předchozích letech Schalke 04…na Real prostě nestačí.

Jenže Wolfsburg není klub s rozpočtem kolem 200 milionů korun, pohybuje se s koncernem VW v zádech úplně v jiných sférách. Má v sestavě brazilské reprezentanty Danteho s Luizem Gustavem, mistry světa Draxlera a Schürrleho, přesto se muselo na San Bernabeu sklonit. Jak asi tento zápas vyhodnotí náročné klubové vedení?

V tomto kontextu se vracím k českým klubům. Až zase nastoupí (a doufám, že brzy) proti nějakému dinosaurovi evropské velikosti, užijme si tento zápas a pokud se hráčům něco nepovede, nezatracujme je. Na Real nestačili ani mnohem movitější.