Blogy

Už aby to začalo!

Ondřej Zlámal | 16.07.2017
P1560232.JPG foto: Ondřej Zlámal

Každý fanoušek to cítí, ty týdny bez ostrého fotbalu nejsou prostě ono. Je určitě zajímavé sledovat přípravná utkání, ale o co v nich vlastně jde. Po první vteřině výkopu v prvním kole HET ligy na celou přípravu všichni zapomenou. Navíc ta střídání! Utkání vlastně končí často už v poločase, kdy proti sobě vyběhnou jiné týmy. Faktor fyzické připravenosti se při hromadných střídáních úplně ztratí, v regulérním zápase přitom jde skoro vždycky o jednu z rozhodujících fází.

Také ty spekulace o přestupech, to je takové marné rozjímání. Všechno se ukáže až na hřišti. Do HET ligy přicházejí velká jména, jen si to představte, že by vám někdo před dvaceti, deseti lety řekl, že jednou dá někdo přednost české lize před Bundesligou! To by musel brát halucinogeny a ještě je zapíjet nějakým kvalitním pitím.

Netroufám si vůbec nic dopředu odhadnout a obdivuju ty, kteří to tak zlehka dělají. Žádná z přicházejících hvězd nemá s českou ligou zkušenosti a bude se muset v ní naučit hrát. Jediné, co odhadnu je to, že se ukáže, že není vůbec tak špatná. Hraje se v ní takticky, dobře se brání, poctivě se plní defenzivní úkoly. Uvidíte, že to někdo z těch nových jmen brzo řekne.

Určitě je zajímavé i to, jak přípravu na boj o Champions League pojala Sparta a jak sáhla k řešení problémů kolem realizačního týmu. To bude mít také zajímavý náboj.

Také je těžké odhadovat šance proti soupeřům nalosovaným v Evropě. To je vzhledem k pohybu v kádrech a začátku sezony hotové věštění z křišťálové koule. Je správné se ale výzev nebát. Když před deseti lety Slavia dostala Ajax, Vladimír Šmicer řekl, že to je dobré, že na něj Slavia má. A vidíte, jak to dopadlo.

Hlavně, že už to celé brzo začne! A ukáže se to na hřišti, jak na tom všichni jsou. Takových zajímavých zápasů tady uvidíme. A je to znát i na počtu permanentek, které hlásí Sparta i Slavia. Je na co se opravdu těšit!