Blogy

Slavia v posoučkovské době

Ondřej Zlámal | 17.02.2020
P1860471.JPG foto: Ondřej Zlámal

 

Upřímně řečeno je to nezvyk. Sledovat zálohu Slavie a nevidět v ní urostlého Tomáše Součka, který svojí pracovitostí, výběrem místa, náběhy a návraty do obrany ovládal střední část hřiště. Trenér Trpišovský o něm prohlásil, že se typologicky nahradit nedá. To by se musel český reprezentant z West Hamu vrátit, a to mu nikdo rozumný nepřeje.

Slavia v této sezoně produkovala atraktivní fotbal s vysokým presinkem, riskantní zbytkovou obranou, útočnou hrou krajních obránců. Mnohokrát ztratila míč při snaze o konstruktivní rozehrávku tak, jako se to stalo v Ďolíčku při zápase s Bohemians v rozhodující chvíli. Tentokrát se ale nezjevil na místě požáru urostlý odchovanec Souček a nebylo kdo by zabránil gólu v Kolářově síti.

Slavia se musí naučit tyto situace hrát na menší riziko, uzpůsobit tomu asi i řešení některých situací. Někdo může namítnout, že to byl nesystémový Frydrychův zkrat a že by z toho byla branka i kdyby byl Souček na hřišti. Možná, to se už nedozvíme. Ale určitě se ukáže v příštích zápasech, jak si červenobílí dokáží při takových situacích poradit.

Začala totiž doba posoučkovská.