Blogy

Slavia potřebuje lídry schopné rozhodovat zápasy

Ondřej Zlámal | 05.04.2015
P1180484.JPG foto: CZECH 4 SPORT

Stačí si připomenout, jak naložili se samostatným útokem na brankáře v Edenu před týdnem Lotyši. Ani Petr Čech neměl nárok. Šli sami na branku, dali gól.

Vukadin Vukadinovič šel v prvním poločase na Zdeňka Zlámala sám dvakrát. Poprvé mu zelenobílá obrana nešikovnou hlavičkou nabídla otevřenou cestu na branku bez tísně, v poklidu. Srbský záložník ale tuto situaci vyřešit nedokázal, vršovického gólmana nastřelil do nohy.

Podruhé šel Vukadinovič na branku trochu zprava, ale znovu se mu míč do branky dostat nepovedlo.

Když běžel na Zlámala potřetí, konečně situaci vyřešil a lobem poslal Slavii do vedení. V té době by ale zkušený a vyspělý fotbalista slavil hattrick. Bylo by po utkání, hosté by se pod tíhou výsledku nezmohli na odpor. Místo toho ale přišla červená a naprosto jiný průběh zbytku zápasu.

Miroslav Beránek na tiskové konferenci mluvil o tom, proč Slavia doma vyhrála naposledy 1. listopadu nad Příbramí. „Všechny zápasy jsme mohli vyhrát.“

Má pravdu. Ale aby se tak stalo, potřebuje hráče, kteří v pravý moment dokáží zápasy rozhodovat.  Zabránit inkasované brance, vytvořit šanci, proměnit ji.  Ve všech těchto utkáních se dá najít moment, kdy to někdo mohl udělat a tři body zajistit.

Možná by to měli být zkušení hráči – Karel Piták, Milan Škoda, Levan Kenia. Možná už i Jaromír Zmrhal a další.

Trenér Beránek mluvil o třech letech na cestu do pohárové Evropy. Pravými lídry v pravý moment se slávisté ale mohou stát mnohem dřív. Pak budou zápasy vyhrávat. A platí to, i pokud chtějí uspět v nadcházejícím derby.