Blogy

Rok poté. Německo slaví s pohárem

Václav Hanzlík | 15.06.2015
truck.jpg
Minulý týden jsem zavítal do města Memmingen. Mimochodem, právě zde se narodil útočník Bayernu Mnichov a střelec vítězného gólu ve finále světového šampionátu Mario Götze. K mému překvapení se v den mé návštěvy konala na náměstí velká fotbalová show. Pro příchozí byla připravena celá řada fotbalových atrakcí, ta hlavní se skrývala ve velkém černém trucku – originální trofej pro mistry světa.
 
Ke kamionu jsem se dostal až krátce před devátou večer, už byl zavřený a parta lidí v tričkách označených logem DFB uklízela. Nedalo mi to a požádal jsem, zda by přeci jen nebylo možné přiblížit se k nablýskané trofeji. Samozřejmě to šlo. Pořadatelé mi kamion otevřeli, sehnali fotografa (vlastní fotky na telefon byly zakázané) a během pěti minut jsem si mohl mistrovský snímek stáhnout na internetu.
 
Všichni se tvářili profesionálně a snažili se uspokojit všechny fanoušky, i ty pozdě příchozí. V Německu pochopili, že i rok po mistrovském titulu je možné tento úspěch naplno marketingově využít, zpopularizovat fotbal, přilákat další nové fanoušky a přivézt jim vzácné fotbalové relikvie prakticky až pod nos. Během léta se tak celý fotbalový cirkus představí ve velkých městech i malých fotbalových klubech po celém Německu.
 
Našlapané bundesligové stadiony prostě nejsou náhodou. Pro popularizaci fotbalu dělají u našich sousedů opravdu hodně. Náhodné setkání v Memmingenu mě v mé názoru jen utvrdilo.  
 

Více na: https://kampagne.dfb.de