Blogy

Michal Kolomazník před odvetou v Londýně

Ondřej Zlámal | 30.10.2019
P1870882.JPG foto: Ondřej Zlámal

 

Slávistické fotbalistky čeká ve čtvrtek odveta osmifinále UEFA Ligy mistryň proti Arsenalu. Svěřenkyně Michala Kolomazníka vyběhnou na trávník v Meadow Parku v londýnském Borenhamwoodu s tříbrankovou ztrátou z utkání v Edenu. Jejich trenér si přeje, aby navázaly na závěr prvního duelu.

Čeká vás druhé střetnutí s top profesionálním klubem z Anglie, s čím do něj půjdete?

„Stojí proti nám obrovská kvalita, o tom se mohli přesvědčit diváci v Edenu. Soupeřky rychle kombinovaly, předvedly skvělou techniku s míčem. Mrzí mě, že jsme jim svými chybami zápas hlavně v prvním poločase ulehčili. Věřím, že dokážeme v odvetě předvést mnohem lepší výkon a uhrát přijatelnější výsledek.“

Je hlavním nebezpečím útočnice Vivianne Miedema, která nastřílela v Edenu hattrick?

Ukázala, že je jednou z nejlepších fotbalistek světa, hrála finále mistrovství světa, má hlavně obrovský přehled ve hře a výběr místa. Vysokou kvalitu mají i všechny její spoluhráčky. Arsenal má za sebou těžký domácí zápas s Manchesterem City, uvidíme, jakou vyberou sestavu proti nám ve chvíli, kdy je o postupu vlastně rozhodnuto.

Jak moc bude chybět vykartovaná Mia Perssonová?

Mia se rozehrála do skvělé formy, musíme nahradit nejenom její činnost v defenzívě, ale také její schopnost dobře rozehrát při zakládání protiútoku.

Už víte, koho postavíte místo ní?

Ještě to zvažuji, není to úplně snadné rozhodnutí, možná do středu přesunu jednu z krajních hráček, která už na tomto postu má určité zkušenosti.

Povzbudilo vás před odvetou vítězné derby?

Samozřejmě, taková výhra se vždycky počítá, i na některé věci, které jsme předvedli v derby se dá navázat, i když tam byly i chyby, kterých se musíme i tady vyvarovat. Už nemáme, co ztratit, i za této situace musíme bojovat a předvést náš nejlepší fotbal. Budou to cenné zkušenosti, věřím, že odvedeme maximum.