Blogy

Logicky zklamaný Bayern

Václav Hanzlík | 07.05.2015
bayernplakat.JPG foto: CZECH 4 SPORT
Fotbalisté Bayernu smutní, fanoušci kulatého nesmyslu po celé planetě oslavují po úvodním semifinále UEFA Champions League Barcelonu. Právem. Katalánci byli lepším týmem a po zásluze jsou krůček od berlínského finále. Zase až tak překvapivý ale výsledek ze středečního večera není.

Nemám rád hledání alibi, vymlouvání se na zraněné a vykartované hráče, na výkon sudích a nepřející prostředí. Bayern patří mezi absolutní top kluby a měl by mít dostatečně široký kádr, jenž se s absencemi vyrovná. Na „kdyby“ se prostě nehraje. V tomhle případě však udělám výjimku. Zranění Robbena, Ribéryho či Alaby se prostě muselo projevit.

V prvních dvou případech jde o největší hvězdy týmu, jejichž absence je znatelná. Jejich vliv na hru a kvalitu Bayernu je zcela zásadní. Pokud chybí v zápasech s Portem, Schalke nebo Mainzem, dokáže si s tím tým trenéra Guardioly poradit. Na Barcelonu to však nestačí.

Jen si zkuste představit opačnou situaci, v níž by španělskému týmu chyběli najednou Messi s Neymarem. Oba rovněž rozdíloví hráči. Troufnu si tvrdit, že i v takovém případě by údernost „Barcy“ rovněž klesla o dva schody níže.

Barcelona vyhrála zaslouženě a je jednou (možná už oběma) nohou ve finále. Zaslouženě. Bayern přehrála, vstřelila tři góly a odvetu si takto zkušený tým pohlídá. Nejde však o překvapivou, ale vcelku logickou věc.