Blogy

Ligový fotbal po reprezentační přestávce bez diváků

Martin Boška | 30.09.2020
P1960669.JPG foto: Ondřej Zlámal
Ligová fotbalová asociace přijala dnes rozhodnutí Vlády ČR v rámci nově vyhlášeného nouzového stavu od pondělí 5. října zakázat účast diváků na sportovních stadionech. Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví se nebude týkat ještě ligových utkání, která jsou naplánována na nadcházející víkend.
 
Zápasy šestého kola obou nejvyšších soutěží se tak ještě odehrají s možností návštěvy nanejvýš dvou tisíc diváků. S ohledem na hrozbu nákazy COVID-19 bude od začátku příštího týdne platit v ČR nouzový stav a sportovní utkání bude po dobu minimálně 14 dní možné pořádat bez účasti diváků. Ligová fotbalová asociace toto opatření bere na vědomí a Ligový výbor v nejbližších dnech bude diskutovat další vývoj a vnitřní opatření.
 
„Jsme si vědomi mimořádnosti a závažnosti aktuální situace, všichni sledujeme čísla pozitivně testovaných osob v posledních týdnech. Současně však stále nerozumím rozdílu mezi účastí omezeného počtu diváků na fotbalovém stadionu v otevřeném prostředí a sledování divadelního představení v uzavřených budovách. Stejně jako dosud i nadále jsme připraveni na konstruktivní debatu na půdě Národní sportovní agentury i Ministerstva zdravotnictví. Zároveň bych velmi ocenil zpřístupnění dat, která dokládají zvýšené riziko nákazy na fotbalovém stadionu například ve srovnání s účastí na divadelním představení, abychom měli případně možnost zavést další preventivní opatření a umožnili našim fanouškům alespoň omezenou možnost návštěvy fotbalových utkání,“ řekl předsedaLigového výboru LFA Dušan Svoboda.