Blogy

Když fotbal baví a pomáhá

Václav Hanzlík | 27.07.2015
formanek.JPG foto: Zdeněk Formánek, facebook Vacovské fotbalohraní

Vítězové Ligy mistrů Marek Jankulovski s Vladimírem Šmicrem, sportovní komentátoři Bosák, Záruba a Hrdlička, zpěvák Dan Bárta nebo herci Ladislav Hampl s Jirkou Mádlem, režisér Vojta Nouzák. Ti všichni a řada dalších známých tváří se o víkendu sjeli do vesnice v podhůří Šumavy, aby pod taktovkou Vojty Dyka pomohli dobré věci. Zápasy Realu Top Praha mají vždy dva hlavní cíle: pobavit přítomné diváky a finančně podpořit dobrou věc.

A daří se jim to náramně! Po víkendovém zápase ve Vacově například putovalo 50 tisíc korun pro tamní základní školu, která za ně nakoupí speciální pomůcky pro nevidomého chlapce, jenž tak na začátku září poprvé překročí práh první třídy. Tomu je potřeba zatleskat.

Fotbalohraní, jak se akce oficiálně nazývá, se pomalu, ale jistě usazuje v kalendáři fanoušků. Vždyť do ochozů vesnického stadionku opět přišlo více jak tisíc návštěvníků a všichni společně podpořili charitativní sbírku.

Podobné exhibice k létu prostě patří. Pokud se tedy někde ve vašem okolí schyluje k duelu Realu Top Praha, určitě stojí za to vyrazit.  Ve fotbale prostě někdy nejde jen o počet nastřílených gólů a miliony získané z televizních práv či prodeje hvězd do velkých klubů. Fotbal dokáže i bavit a pomáhat zároveň.