Blogy

David Černý končí s futsalem: Dalo se to čekat

Martin Boška | 10.07.2020
PSX_20191213_203704.jpg foto: Pavel Jiřík

Dnes už bývalý futsalový reprezentant David Černý končí s futsalem, dostal možnost rozvíjet svoji kariéru ve FORTUNA:LIZE a nastupovat za FK Teplice. Svarog a český národní tým tak přicházejí o velice kvalitního futsalistu. Dalo se to očekávat, skloubit náročnou přípravu obou týmů by šlo asi jen těžko, i když to mají v Teplicích z fotbalového stadionu do haly hodně blízko. Nezbývá než Davidovi popřát, aby byl ve fotbale stejně úspěšný jako byl ve futsale a dotáhl to stejně daleko!

Vyjádření ze Svarogu Teplice:

Michail Žák, prezident Svarog FC: "Pro Svarog je to velká ztráta. Odchází nám kapitán týmu. Hráč, který je několik sezón po sobě nejlepším střelcem Svarogu. David je velká osobnost, hráč z Teplic, prakticky odchovanec Balticflory. Já osobně jsem z toho samozřejmě smutný. Ztratili jsme bombarďáka, ostrostřelce a kapitána. Na druhou stranu mu samozřejmě přeji mnoho štěstí a úspěchů ve fotbale, protože určitě je víc fotbalový, než futsalový. Od malička je srdcem fotbalista, byl to jeho velký sen. Chtěl dokázat, že ve fotbale ještě neřekl poslední slovo. Blahopřeji mu. Je to kluk, který si jde za svým cílem. Když něco chce, tak to dokáže. Ve 25 letech dokázal bez zkušenosti z velkých fotbalových klubů prakticky nemožné. Udržel se v áčku FK Teplice a dostal smlouvu, prostě klobouk dolů. Pro mě je to zázrak. Málokdo tohle v jeho věku dokáže. Snad se bude Davidovi dařit i nadále. Třeba ho ještě uvidíme v českých klubech se zvučnějšími jmény nebo možná v zahraničí. Přeji mu hodně štěstí. On sám ví, že u nás ve Svarogu bude mít vždycky dveře otevřené. Pokud by se cokoliv stalo, rádi ho přivítáme zpět."

David Černý: " Děkuji všem, co při mně stáli během mé futsalové kariéry. Přišel čas a možnost se posunout dál. Já se na novou etapu sportovního života moc těším a věřím, že bude co nejdelší. Chtěl bych poděkovat celé “rodině” Svarogu. Byly to krásné roky. Děkuji."