Blogy

Číčenice vyhlíží horní příčky tabulky okresního přeboru

Ondřej Zlámal | 10.05.2019

Nováček strakonického okresního přeboru Blata Číčenice se i v jarní části drží v bezpečném středu tabulky a před víkendovým střetnutím se Sokolem Doubravice může vyhlížet i vyšší patra pořadí vyrovnané soutěže.

V posledních dvou střetnutích svěřenci Radovana Vrby neinkasovali ani jednu branku, remizovali ve Strakonicích s béčkem Junioru a doma zvítězili nad Drahonicemi 3:0.

Junior B – Číčenice 0:0

Číčenice na krásném strakonickém stadionu předvedly sympatický fotbal, dobře kombinovaly, chyběla jenom přesnější finální přihrávka a více šancí utkání rozhodnout. V prvním poločase se ve 34. minutě nechal zbytečně vyloučit Strachota, který již měl žlutou kartu a druhou vyfasoval za kritiku rozhodčího. I v deseti ale hosté nepouštěli soupeře do šancí, naopak usilovali o vítěznou trefu. Ta nakonec nepřišla, největší šanci měl ještě v prvním poločase Vítovec.

Číčenice: Budín – Jakub Mráz, Hajný, Doktor, Daniel, Marek, Lácha, Traxmandl, Janda, Strachota, Vítovec. Střídali: Vrba, Šimek, Vítovec

Číčenice – Drahonice 3:0 (2:0)

Branky: 25. a 35. Jirouš, 58. Traxmandl

Po závěrečném hvizdu měli diváci v Číčenicích důvod ke spokojenosti a svým fotbalistům zatleskali. Domácí hráči předvedli aktivní útočnou hru, podnikali akce po křídlech, vytvářeli si šance a výsledek mohl být ještě vyšší. Navíc výborně fungovala obrana, Drahonice měly jedinou příležitost, kterou ale Budín v úvodu prvního poločasu zlikvidoval. První dvě branky vstřelil Jirouš po přihrávkách Jandy, jedna byla hlavou po rohovém kopu, druhá pak po nejhezčí akci zápasu, kdy Janda vyvezl míč po pravé straně a vyzval přesnou přihrávkou Jirouše ke skórování. Po přestávce se nenechali svěřenci Radovana Vrby chytit do Csaplárovy pasti, nadále pokračovali v aktivní hře. Velkou šanci měl Janda, z dálky mířili nadějně Daniel i střídající Lácha. Jedinou branku v druhém poločase přidal po Jandově akci přesnou dorážkou Traxmandl, Janda tak uzavřel zápas s hattrickem v počtu asistencí. Pochvalu za výkon ale zaslouží celé mužstvo.

Číčenice: Budín – Mráz, Hajný, Vítovec, Doktor, Daniel, Traxmandl, Janda, Jirouš, Marchal, Marek. Střídali: Lácha, Šimek, Černý, Zlámal.