Blogy

Chrudim se na postup nadřela

Ondřej Zlámal | 29.11.2020

Český zástupce jde v UEFA Futsal Lize mistrů dál, to je hlavní zpráva ze sobotního večera v Chrudimi, kde svěřenci trenéra Condeho zvítězili nad finským mistrem Akaa Futsal 2:1. O výsledek se ale zbytečně obávali až do samotného konce.

V úvodu to vypadalo, že domácí dostanou zápas pod kontrolu. Brankář Kangas dokázal sice první šance zlikvidovat, proti sraženému centru Yuriho, který na něj vyslal jeho vlastní hrají trenér Stankovič ale neměl v páté minutě šanci. Druhý gól mohl přidat David Drozd, skákající míč ale nedokázal před odkrytou brankou propasovat do sítě.

Kdo čekal další branky, nedočkal se, Finové se dostali do zápasu, zkoušeli nacvičené signály, hráli power-play. Právě při ní si vypracovali největší šanci na vyrovnání, kdy se utkali oba brankáři – Kangasovu ránu z několika kroků ale dokázal Rennan zlikvidovat.

Dvě minuty před koncem poločasu dotáhli domácí protiútok, když Koudelka připravil střeleckou pozici Slováčkovi a bylo to 2:0. Po přestávce Finové začali zle zlobit, kontaktní gól jim ale nachystali Chrudimští sami nepovolenou malou domů brankáři. Stankovič s Rautiainenem skvěle rozehráli nacvičený signál a Grönholm snížil.

Hosté vyrazili na zteč při power-play, jejich chybu mohl potrestat Yuri, ale přes celé hřiště netrefil prázdnou bránu. V tu chvíli ale bylo lepší přihrát Slováčkovi, který by míč do sítě zcela jistě dovezl. Takže výsledek byl nejistý až do samotného konce.

Nutno dodat, že na Chrudimi byla znát nerozehranost, řada akcí končila nepřesnými střelami a zbrklou rozehrávkou, právě takové situace tým ale piluje v ostrých zápasech. Přesto v dalším kole přijde konfrontace se zkušenějším soupeřem a ten bude určitě připraven některé nepřesnosti trestat efektivněji než Finové.

FK Chrudim - Akaa Futsal 2:1 (2:0)

Branky a nahrávky: 5. Stanković (vla.), 18. Slováček (Koudelka) – 31. Grönholm (Rautiainen). Rozhodčí: Colak, Tursunová (oba TUR). ŽK: 36. Slováček, 40. Doša – 28. Milojević, 30. Ahonen. Hráno bez diváků. Postoupila Chrudim.

Chrudim: Rennan (Litviněnko) – Everton, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd – Yuri, Max, Doša, Slováček – R. Mareš, Kubát, Balog, Felipe. Trenér Felipe Conde.

Akaa: Kangas (Laine) – Milojević, Grönholm, Staković, Rautiainen – Lingman, Rastoder, Pirttijoki, Ahonen. Trenér Jovan Stankovic.