Blogy

Čelůstkův velký příběh o trpělivosti

Ondřej Zlámal | 19.11.2019
_SEM0102.jpg foto: Martin Sekanina

Jen málokdo si starty za reprezentaci musel vybojovat s takovou dávkou trpělivosti jako Ondra Čelůstka. Byly doby, kdy se zdálo, že snad ani nehraje fotbal, jeho starty v Lize mistrů a maximální vytížení v turecké lize jakoby nikdo neviděl. 

Ondra se svého snu nikdy nevzdal a jeho doba přišla s příchodem Jaroslava Šilhavého k národnímu týmu. Stal se oporou, nastupoval do všech zápasů, byl u klíčových výher. Jeho kvalifikační příběh nakonec byl také svým způsboem symbolický. Kolenem tečoval před kosovským gólmanem Královu hlavičku tak, že ji soupeřův brankář neměl šanci chytit, i když se k tomu už chystal. Byla to tak nenápadná teč, že nebyla z tribuny ani pořádně vidět, někdo pomalu pochyboval, zda mu gól patří. 

Pro Ondru to byla jeho druhá branka v reprezentačním dresu. Tu první vstřelil při své reprezentační premiéře v přátelském utkání proti Kanadě v roce 2013. "Někdy i tyhle góly nepadají lehce. Naštěstí jsem byl v pravý čas na pravém místě a tečoval jsem to kolenem do brány. Myslím si, že už jsem dal hezčí góly v kariéře, ale samozřejmě tento byl vítězný, postupový, takže to těší moc. Dostali jsme se díky tomu na Euro. Ve 30 letech to beru jako svůj další splněný fotbalový sen," řekl pak Ondra novinářům.

Ondrovi přejeme, aby tu další branku vstřelil co nejdříve a nejlépe přímo na UEFA EURO. Splnění svého snu si totiž za svoji tvrdou práci a trpělivost zaslouží.