Blogy

Komuniké disciplinární komise

Martin Boška | 07.12.2019
foto: Ondřej Zlámal
Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 5. 12. 2019
 
Disciplinární komise projednala tyto případy:
 
1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 4xŽK:  FORTUNA:LIGA • Tomáš Smola (FC Baník Ostrava), • Josef Hušbauer (SK Slavia Praha), • Adnan Džafič (FC FASTAV Zlín), • Gigli Nsungani Ndefe (MFK Karviná), • Soufiane Dramé (1. FK Příbram).
 
2. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 3 soutěžní utkání hráči Adamu Jánošovi z klubu FC Baník Ostrava za vyloučení v utkání proti Slezský FC Opava.
 
3. Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání) v utkání proti SK Dynamo České Budějovice peněžitou pokutou ve výši 50 tisíc korun.
 
4. Disciplinární komise potrestala klub SK Slavia Praha za nesportovní chování fanoušků (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti SK Sigma Olomouc peněžitou pokutou ve výši 25 tisíc korun.
 
5. Disciplinární komise potrestala klub FK Pardubice za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a nezabránění vniknutí hostujících diváků na hrací plochu po skončení utkání) v utkání proti FC Zbrojovka Brno peněžitou pokutou ve výši 40 tisíc korun.
 
6. Disciplinární komise potrestala klub FC Zbrojovka Brno za nesportovní chování fanoušků (pronesení a použití pyrotechniky, vhození pyrotechniky na hrací plochu, vniknutí diváků na hrací plochu po skončení utkání a poškození zařízení stadionu) v utkání proti FK Pardubice peněžitou pokutou ve výši 70 tisíc korun.
 
7. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1. FK Příbram za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti AC Sparta Praha.
 
8. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti 1. FK Příbram.
 
 9. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC FASTAV Zlín za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti 1.FC Slovácko.
 
10. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1.FC Slovácko za nesportovní chování fanoušků (pronesení a použití pyrotechniky, výtržnosti fanoušků, vhazování předmětů na hrací plochu a poškození zařízení stadionu) v utkání proti FC FASTAV Zlín.
 
11. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti Slezský FC Opava.
 
12. Příští zasedání DK LFA se uskuteční 12. 12. 2019 od 14 hodin v Praze.