Aktuality
| autor: Ondřej Zlámal

Tomáš Neumann zůstal v bojovné náladě

IMG_5870[1].JPG foto: Ondřej Zlámal

Česká futsalová reprezentace si udržela naději na postup na UEFA Futsal EURO proti favorizovanému Srbsku i přes domácí porážku 3:4. Odveta, kterou bude sledovat několik tisícovek diváků v hale v Niši však bude hodně náročná. Trenér Tomáš Neumann po prohře v Chomutově zůstal v bojovné náladě. "Pojedeme do Srbska se porvat o vítězství."

Čím si vysvětlujete výpadek na začátku druhého poločasu, během kterého si Srbové vypracovali tříbrankové vedení?

Byla v tom nekoncentrovanost. Chtěli jsme hrát svoji hru, přizpůsobili jsme tomu i taktiku, kterou jsme vydrželi držet celý poločas. Bohužel jsme zazdili příliš mnoho šancí. Dostali jsme branku na 1:2 a najednou jsme je začali honit po celém hřišti a to byla voda na mlýn pro Srby. Až po tajmu jsme se vrátili k naší původní hře, a začali jsme začali být zase nebezpeční a dali jsme dva góly. Cením si toho, že mužstvo to nepoložilo ani za takového stavu a rvalo se dál. Po poločase prohráváme 3:4, v Srbsku se může stát cokoliv a my se tam určitě pojedeme porvat o vítězství.

Co tam bude potřeba udělat líp?

Je třeba si uvědomit, že jsme narazili na skvělé mužstvo, jsou to semifinalisté mistrovství Evropy a my jsme s nimi sehráli vyrovnané utkání. Musíme zlepšit produktivitu a proměňovat šance.

Libor Gerčák držel tým ve hře, byl on klíčovým mužem?

Proti takovým mužstvům musíte mít vynikajícího gólmana. I přes naší dobrou obranu se Srbové prosadili do šancí. Libor nás několikrát podržel, od toho na hřišti je.

Třeba David Drozd měl několik šancí, branku ale nedal. Dá se to přičíst nezkušenosti?

To je asi to nejhorší, že my takové zápasy skoro nehrajeme. V lize určitě ne, bylo vidět, že mezinárodní úroveň je někde jinde, zkušenost z tak vypjatých soubojů hraje v takových zápasech roli. Srbští hráči, kteří nastupují v zahraničních top ligách, to dokázali proměnit. Nám tohle chybí.

V Chomutově byla dobrá atmosféra, co vás čeká v Srbsku tušíte?

Údajně vyprodaná hala pro čtyři tisíce lidí a to může být dobře. Máme to rádi, pojedeme si to tam užít a pokusit se Srby překvapit.